2019 yılı dekorasyon trendleri

2019 yılı dekorasyon trendleri. Bahar aylarına girdiğimiz bu günlerde evlilik telaşları ve evimizi yenileme isteği de başladı. Yeni ev dekore ederken yada evinizi yenilerken duvarların rengini hafife almayın. Duvar renkleri dekorasyona yön veren önemli bir detaydır. Geçtiğimiz yıllarda beyaz, bej, çakıl taşı gibi renkler oldukça kullanıldı. Açık renkler özellikle güven ve huzuru temsil eder. Işığı yansıtmasından ve diğer renklerle uyum sağlamasından dolayı oldukça kullanışlı bir renktir. Ama artık beyazın yerini gri, siyah ve lacivert duvarlar aldı. Beyaz alanı genişletip ferah gösterdiği gibi koyu renkler alanlara derinlik katar. Siyah renk otoriteyi temsil eder, zamansız ve şıktır. Siyahı daha enerjik renklerle canlandırmak gerekir. Lacivert duvarlar alanı küçültür fakat geometrik desenler, beyaz gibi nötr renklerle kullanarak hatta odamızda msrin etkisi yaratacak diğer aksesuarlarla rahatlıkla kullanabilirsiniz. Gri de son günlerin dekorasyon modasında olmazsa olmazlarında yer alıyor. Gri renginin tarafsızlığını canlı renkler kullanarak harekete geçirebilirsiniz. Doğaya dönüşün simgesi olan yeşili de bu yıl ev dekorasyonlarında bol bol göreceğiz. Yeşiller siyah beyazla hasırlarla kombinlenecek hatta yeşil yaprak desenli vazolar, yastıklar ve çerçeveleri evin her köşesinde kullanabileceğiz.


Duvarları bahçeye çevirmek bu yıl çok moda. Çiçek bakmayı seviyor fakat bunun için yeterli alanınız yoksa duvarlarınıza monte edeceğiniz ahşap plakalarınıza kaktüs gibi çok su istemeyen çiçekleri yerleştirerek harika bir görünüm elde edebilirisiniz. Hasır sepetleri de alışveriş listenize eklemeyi unutmayın. Hem dekoratif hem de düzenleyici olarak evinizin her yerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hem el örgüsü sepetleri hem de metal sepetleri salonunuzda şık bir kitaplık, mutfakta sebze, meyve ve mutfak gereçlerini, banyoda havluluk ve makyaj malzemelerinizi yerleştirebileceğiniz bir depolama alanı olarak kullanabilirsiniz. Dolaplarınızın içine yerleştireceğiniz sepetleri kravat, çorap ve takılarınız için organizer olarak kullanabilirsiniz.

Ahşap kullanımı da 2019 dekorasyon trendleri arasında yer almakta. Ahşabın doğal görünümünden faydalanın. Düzgün kesilmiş kütüklerden oluşan duvar dekorları, odun görünümlü ahşap sehpalar, ahşap saksılar, tablolar, kitaplıklar bu yıl oldukça revaçta.

Endüstriyel stili artık sadece loft tarzı evlerde değil sıradan bir apartman dairesinde de tuğla duvar dekorları ve eskitme ahşaplarla kullanılarak farklı bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Mutfaklarda ada endüstriyel stil etkisini arttırırken ankastre ürünlerle uyum göstererek hem açık hem de koyu renk cam kapaklı dolaplarla bütünlük içerisinde olacak.

Bakır,pirinç üfleme cam gibi doğal malzemelerden yapılan aydınlatma tasarımlarının yanı sıra heykeli andıran mermer ve seramikten yapılan aydınlatmalara da bu yıl sık sık rastlayacağız.

2019 kadifenin tekrar can bulduğu bir yıl olacak, bütün ihtişamı ve canlılığı ile kadifeyi bu yıl koltuklarda, perdelerde ve bu yılın modası capitone dikişli yatak başlıklarında kullanabileceğiz. Kadife kumaşı özellikle bakır renkli detaylarla daha da ön plana çıkarabilirsiniz.

Geçtiğimiz yıl tropik desenler, flamingolar oldukça rağbet gördü. Bu yıl onların yerine birbirine zıt renkte büyük çiçek desenlerini evin her köşesinde kullanmaktan çekinmeyin. Notlu paspaslar, mesajlı aksesuarlar ve konuşan duvar stickerları kullanarak evinizin dekorasyonunu neşelendirebilirsiniz. Evinizin dekorasyonuna kendinizden bir parça katmayı da ihmal etmeyin. Bir kahve köşesi ve kitap köşesi ile evinizde size ait bir alan oluşturabilirsiniz.